V areálu školní zahrady DDŠ Veselíčko jsme uspořádali Dětský den pro děti z Mateřské školy Veselíčko. Celé dopoledne se neslo v příjemné a přátelské atmosféře, plné pohybu, her, smíchu a společných zážitků.
Velké poděkování patří našim chlapcům, kteří se do organizace aktivně zapojili. Dětem z mateřské školy se po celou dobu věnovali velmi ochotně, vstřícně a trpělivě. Pomáhali jim na jednotlivých stanovištích, povzbuzovali je při plnění úkolů a vytvořili pro ně bezpečné a přátelské prostředí. Velmi potěšující bylo sledovat, jak se starší chlapci dokázali k mladším dětem chovat ohleduplně a zodpovědně. Někteří se dokonce s dětmi zapojili i do společného tance, který vykouzlil úsměv na tváři všem zúčastněným.
Na děti čekala řada zábavných disciplín zaměřených na pohyb, obratnost, spolupráci i šikovnost. Vyzkoušely si například skládání puzzlí, lovení rybiček, hod do kyblíku, překážkové dráhy, chůzi po laně s oporou druhého kamaráda, přenášení míčků v kuželech, slalom mezi kužely, dribling s míčem, házení kroužků na cíl, hod na pyramidu z plechovek nebo kopání míče do vyznačeného prostoru. Velký úspěch měly také soutěže ve dvojicích, při kterých děti společně přenášely balónek nebo plnily různé úkoly vyžadující vzájemnou spolupráci.
Celá akce proběhla ve velmi přátelské atmosféře a všichni účastníci si ji viditelně užili. Děti odcházely s úsměvem, plné zážitků a radosti z příjemně stráveného dne. Jsme rádi, že jsme mohli touto formou podpořit spolupráci mezi naším zařízením a Mateřskou školou Veselíčko a zároveň dát našim chlapcům příležitost ukázat své pozitivní stránky, ochotu pomáhat a schopnost navazovat pěkné vztahy s mladšími dětmi.
Děkujeme všem, kteří se na přípravě a organizaci Dětského dne podíleli. Těšíme se na další společná setkání.