Náš život

Vánoce na zámku Doporučený

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

S celou skupinou jsme navštívili město Lipník nad Bečvou, kde jsme se zúčastnili  předvánoční programu. Největší událostí celé akce bylo rozsvěcování vánočního stromečku, na které všichni dychtivě čekali. Protože byla velká zima, dostali kluci na zahřátí dětský svařák.

Po setmění jsme se sešli v pěkně nazdobeném vestibulu a očekávali příchod Mikuláše se svou družinou. Za rachotu rachejtlí a zahalení dýmem vstoupili mezi nás Mikuláš, dva pekelníci a také černý anděl. Kluci se pochlubili svými programy a vyslechli si své hříchy, za které někteří skončili v pytli. Po odpuštění hříchů dostali kluci balíčky se sladkostmi. Během programu si kluci pochutnávali na čertovském punči a přikusovali  ohnivé párky v rohlíku. Kluci byli z akce nadšeni a moc nám děkovali za pěkně strávený podvečer. 

Posezení s důchodci  s programem, chlapci si připravili podobný program jako na Mikuláše. Po tanečku připraveném školou nám první a druhá skupina zazpívala koledy a vánoční písně, kluci ze třetí skupiny nám předvedli divadelní scénku  O Karkulce a čtvrtá skupina si na pomoc přizvala houslistku a violončelistu a předvedli nám divadelní představení  Příběh Ježíška. Za vystoupení  sklidily všechny děti od publika upřímný potlesk.  Kluci se trochu styděli, ale vše zvládli na jedničku, za vystoupení dostali od pana ředitele velkou pochvalu. 

Vánoční posezení na skupinách proběhlo dne 18.12.2023.  Na všech skupinách byla příjemná vánoční atmosféra, stoly se prohýbaly pod dobrotami, které  napekly děti nebo připravili vychovatelé a paní kuchařky.  Po programu si kluci  rozdali dárky, kromě kosmetiky jim Ježíšek nadělil stolní hry, bedničky, sluchátka, dokonce i tablet. Někde jsme na skupinách pouštěli lodičky a rozkrajovali jablíčko, jinde jsme popíjeli šípkový čaj a chutnali připravené dobroty.  Na skupině se objevili i hosté - zaměstnanci, kteří s námi  poseděli a vánočně rozjímali s dětmi. Všem se nám posezení na skupinách moc líbilo.

Více z této kategorie: « Halloween a Triatlon Jarní aktivity »

Stručně o nás

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna Veselíčko 1 jsou specializovaným etopedickým zařízením. Hlavní náplní činnosti je výchovně vzdělávací, terapeutická a poradenská péče o žáky převážně ve věku povinné školní docházky s nařízenou ústavní, popř. ochrannou výchovou. V rámci zařízení je zřízena základní škola. Zařízení  profilujeme  na "Péči o nadané děti s poruchami chování".

Hledat v článcích

Copyright © 2019 Dětský domov se školou, Veselíčko. Zpracoval Martin Vacek.

Hledat